V úterý odpoledne se na naší škole pravidelně schází skupinka žáků 1. stupně, kteří mají chuť objevovat svět jógy. Kroužek probíhá jednou týdně a je určen všem dětem, které si chtějí zlepšit držení těla, soustředění i celkovou pohodu – a zároveň si užít příjemně strávený čas s kamarády.
Každá lekce je vedena hravou formou tak, aby byla jóga pro děti přirozená a zábavná. Žáci si postupně osvojují základní jógové pozice, dechová cvičení a jednoduché relaxační techniky. Velký důraz je kladen na:
- zdravý pohyb a správné držení těla,
- rozvoj flexibility a koordinace,
- posílení schopnosti soustředění,
- pěstování vzájemného respektu a spolupráce.
Aktivity jsou uzpůsobené věku dětí a často doplněné o příběhy, obrázky nebo malé hry, díky kterým atmosféra na hodinách zůstává uvolněná a přátelská.
Pravidelná jóga pomáhá dětem nejen fyzicky, ale i psychicky. Mnohé se díky ní lépe koncentrují při výuce, snáze zvládají emoce a umí si najít vlastní způsob, jak se zklidnit. To se pozitivně odráží v jejich školním i osobním životě.





