Muzeum lesnictví

Žáci IX. a X. třídy se vydali na výlet do tzv. lesovny neboli sídla lesnického revíru v blízkosti hradu Buchlova.

Dnes se zde nachází muzeum lesnictví a myslivosti Chřibů a představuje historii lesnictví, myslivosti a přírody v oblasti Chřibů.

Celou exkurzi poutavě vedla naše známá, lesní padagožka Lesů ČR paní Jana Kollandová, která žákům přiblížila život lesníků i myslivců. Během prohlídky si žáci prohlédli exponáty lesní zvěře, lovecké vábničky a historické lesnické pomůcky. Velký zájem vzbudila také fořtova kancelář zařízená ve stylu třicátých let minulého století. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o ochraně lesa a významu lesního hospodářství. Součástí programu byly také informace o lesních zvířatech a jejich životě v přírodě. Žáci poznávali nejen vystavené exponáty zvířat, ale také zvuky daných živočichů. Exkurze byla velice poučná, ale také zábavná a inspirativní.

Všichni si z výletu odvezli mnoho nových poznatků, příjemných zážitků a příslib dalšího setkání.